19 May, 2023

2023 Africa Triathlon Cup Sharm El Sheikh : Elite Men

 25°C |  23°C (wetsuit)
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim
750m
T1 Bike
20km
T2 Run
5km
1 Matthew Wright 1992 country flag BAR 4 00:57:23 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
2 Panagiotis Bitados 2003 country flag GRE 11 00:57:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
3 Tjebbe Kaindl 1999 country flag AUT 6 00:57:57 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
4 Martin Demuth 1995 country flag AUT 5 00:58:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
5 Henry R├Ąppo 1998 country flag EST 15 00:58:01 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
6 Ayan Beisenbayev 1996 country flag KAZ 1 00:58:19 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
7 Gaspar Riveros 1990 country flag CHI 2 00:58:21 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
8 Lukas Pertl 1995 country flag AUT 9 00:58:22 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
9 Badr Siwane 1994 country flag MAR 7 00:58:26 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
10 Luis Miguel Velasquez Ramos 1994 country flag VEN 8 00:58:28 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
11 Roee Zoarets 1994 country flag ISR 18 00:58:31 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
12 Luca Bruni 2001 country flag ITA 25 00:58:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
13 Aleksandr Kurishov 1995 country flag UZB 3 00:58:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
14 Siefeldeen Ismail 2001 country flag EGY 12 00:59:06 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
15 Mohanad Elshafei 1999 country flag EGY 20 00:59:07 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
16 Russell White 1992 country flag IRL 26 00:59:09 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
17 Temirlan Temirov 1996 country flag KAZ 10 00:59:09 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
18 Meirlan Iskakov 1997 country flag KAZ 19 00:59:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
19 Till Clijsen 2003 country flag SUI 39 01:00:06 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
20 Arslon Tursunov 2001 country flag UZB 17 01:00:16 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
21 Hokuto Obara 1998 country flag JPN 14 01:00:30 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
22 Thibaud Decurnex 1998 country flag SUI 28 01:00:33 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
23 Oliver Janny 2000 country flag AUT 24 01:00:37 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
24 Davide Menichelli 2003 country flag ITA 44 01:00:48 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
25 Filip Tlamka 2002 country flag CZE 22 01:00:56 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
26 Itamar Levanon 2001 country flag ISR 16 01:01:14 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
27 Matteo Carlo Perri 2000 country flag ITA 38 01:01:24 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
28 Maxim Shmulich 2004 country flag KAZ 48 01:01:31 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
29 Alexandros Dimitriou 2002 country flag CYP 36 01:02:29 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
30 Almog Elazzary 2003 country flag ISR 45 01:03:12 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
31 Eloi Adjavon 1992 country flag TOG 23 01:03:25 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
32 Blake Miller 2000 country flag NZL 49 01:03:41 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
33 Oussama Hellal Berrouane 1996 country flag ALG 27 01:04:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
34 Fabio Nauer 2003 country flag SUI 37 01:04:05 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
35 Udi Alhanaty 2000 country flag ISR 32 01:05:11 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
36 Panayiotis Antoniou 1996 country flag CYP 35 01:05:21 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
37 Joona Lehtonen 2001 country flag FIN 34 01:05:29 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
38 Abdelrahman Yasser 2000 country flag EGY 31 01:06:44 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
39 Lotfi Benatmane 1998 country flag ALG 29 01:06:59 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
40 Hamadel Nestor Ndiaye 1996 country flag SEN 50 01:08:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
41 Yassin Afifi 2002 country flag EGY 41 02:20:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Niklas Keller 2002 country flag AUT 21 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Murat Zhaken 2003 country flag KAZ 30 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Maayan Glantz 2004 country flag ISR 33 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jakub Marek 2003 country flag CZE 40 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Naoshige Oura 2000 country flag JPN 47 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Riccardo Spanu 2003 country flag ITA 51 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Youssef Ehab 2001 country flag EGY 52 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00

Technical Delegate: Schalk Rostoff / RSA