13 Aug, 2021

Groupe Copley 2021 World Triathlon Championship Series Montreal : Repechage 1 Elite Men

Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Valentin Wernz 1995 country flag GER 14 00:22:13 00:03:53 00:01:26 00:10:23 00:00:29 00:06:04
2 Gianluca Pozzatti 1993 country flag ITA 43 00:22:13 00:03:46 00:01:28 00:10:26 00:00:31 00:06:04
3 Matthew Hauser 1998 country flag AUS 40 00:22:14 00:03:49 00:01:33 00:10:20 00:00:31 00:06:03
4 Ren Sato 1995 country flag JPN 10 00:22:14 00:03:55 00:01:29 00:10:17 00:00:31 00:06:04
5 Aaron Royle 1990 country flag AUS 5 00:22:14 00:03:50 00:01:29 00:10:21 00:00:30 00:06:06
6 Chase Mcqueen 1998 country flag USA 41 00:22:14 00:03:43 00:01:31 00:10:26 00:00:30 00:06:07
7 Seth Rider 1997 country flag USA 39 00:22:15 00:03:53 00:01:29 00:10:19 00:00:30 00:06:06
8 Jonas Breinlinger 1994 country flag GER 16 00:22:15 00:03:52 00:01:28 00:10:20 00:00:31 00:06:06
9 Kyotaro Yoshikawa 2000 country flag JPN 49 00:22:17 00:03:49 00:01:27 00:10:25 00:00:33 00:06:05
10 Alessandro Fabian 1988 country flag ITA 11 00:22:18 00:03:49 00:01:31 00:10:20 00:00:32 00:06:08
11 Jeremy Briand 1995 country flag CAN 45 00:22:20 00:03:57 00:01:24 00:10:20 00:00:33 00:06:08
12 Saxon Morgan 2000 country flag NZL 48 00:22:26 00:03:54 00:01:24 00:10:22 00:00:31 00:06:16
13 Radim Grebík 2001 country flag CZE 47 00:22:28 00:03:50 00:01:25 00:10:25 00:00:32 00:06:19
14 Dylan McCullough 2001 country flag NZL 19 00:22:31 00:03:53 00:01:27 00:10:20 00:00:35 00:06:18
15 Trent Thorpe 1996 country flag NZL 17 00:23:05 00:03:47 00:01:28 00:10:28 00:00:31 00:06:54
16 Grant Sheldon 1994 country flag GBR 46 00:23:23 00:03:56 00:01:29 00:10:54 00:00:35 00:06:31
17 Davis Bove 2000 country flag USA 20 00:24:19 00:03:58 00:01:24 00:11:26 00:00:36 00:06:58
DNF Jan Volar 1992 country flag CZE 18 DNF 00:03:55 00:01:27 00:00:00 00:00:00 00:00:00

Technical Delegate: Esteban Benitez/MEX. Head Referee: Ulf Schuetze/CAN. Competition Jury: Esteban Benitez/MEX, Leslie Buchanan/CAN, Marie-Eve Sullivan/CAN.
Distances: Swim 300 m (1 lap), Bike 7.2 km (3 laps), Run 2 km (2 laps).
Water temperature 27.0ºC. Air temperature 32.8ºC. Wetsuits not allowed-
Top 10 athletes progressed to Final 1.

{/meta}